Akademiji „Dositej” nagrada Grand Prix

VI Međunarodni biznis samit – BIST dodelio je Akademiji „Dositej” nagradu Grand Prix, za najperspektivniju mladu obrazovnu instituciju u Jugoističnoj Evropi.

VI Međunarodni biznis samit – BIST 2017, realizovan pod sloganom „Održivi turizam put ka uspehu”, održan je u Vrnjačkoj Banji, od 23. do 25. juna 2017. godine, u hotelu „Fontana”.

S ponosom možemo da kažemo da je jedan od najprestižnijih biznis samita prepoznao našu vrednost, inovativnost i perspektivni rad na polju obrazovanja.

Grand Prix nagradu poneli smo kao pioniri u sprovođenju dualnog obrazovanja.

Akademija „Dositej” aktivno primenjuje program dualnog obrazovanja, obezbeđujući svojim polaznicima da praktično primene stečena znanja i umenja u najboljim kompanijama, uz vrhunske stručnjake kao mentore.

Direktor razvoja Akademije „Dositej”, dr Vladislav Petković, prezentovao je „Pametno uključivanje obrazovnih ustanova u svrhu postizanja održivosti turizma, uz primenu novih IT tehnologija”, predstavivši na taj način savremene i inovativne ideje za koje se naša Akademija zalaže.

Kao najperspektivnija mlada obrazovna institucija u Jugoističnoj Evropi, po izboru stručnog žirija BIST-a, Akademija „Dositej” sprovodi dualno obrazovanje u svim svojim obrazovnim ustanovama: Srednjoj školi „Dositej”, Beogradskoj umetničkoj školi za dizajn i nove medije, Srednjoj medicinskoj školi, Visokoj školi akademskih studija, Informacionim tehnologijama i Visokoj brodarskoj školi akademskih studija.